Technologie šetří úřadům práci i peníze

Zatímco dříve dokázal úředník odboru majetku zvládnout za jeden den pasportizaci (zanesení strukturovaných údajů do katalogu) dvou bytů nebo nebytových prostor, po nasazení dynamických formulářů Software602 v cloudu Windows Azure jich stíhá trojnásobný počet. Uvedl to v rozhovoru pro Ekonomika ČT24 tajemník městského úřadu Milevsko František Troják.

Jak dále řekl, zmíněná kombinace technologií snižuje pracnost a přináší finanční úsporu i v dalších procesech, proto připravují její využití v dalších odborech.
Pasportizace je nyní prováděna tak, že úředník přijde do bytu nebo nebytového prostoru, otevře ve svém tabletu dynamickou formulářovou aplikaci, zadá automatické předvyplnění některých kolonek, doplní další údaje, připojí fotografie pořízené tabletem, podepíše elektronickým a odešle. Proti minulosti, kdy úředník během prohlídky prostor sepisoval poznámky a po návratu do kanceláře vyřídil „papírování“, to znamená obrovskou úsporu.

Také strážníci městské policie mohou v terénu dokumentovat přestupky a sepisovat protokoly - bez použití papírových formulářů nebo dodatečného nahrávání snímků z digitálních fotoaparátů do počítače. František Troják v reportáži dále uvedl, že je schopen ze svého tabletu vyřizovat jakoukoliv agendu, a to včetně podepisování dokumentů. Může se tedy účastnit schvalovacích procesů, i když je v terénu, na služební cestě, a případně i na dovolené.

Milevsko využívá tablety s operačním systémem Windows 8, kombinace technologií Software602 FormApps a Windows Azzure ovšem podporuje také operační systémy Android, a iOS, a pochopitelně jakýkoliv pevný počítač či notebook s internetovým prohlížečem.

Mohlo by vás zajímat