První čtečka pro Google eBooks v prodeji

Americká společnost iRiver včera zahájila prodej knižní čtečky optimalizované pro spolupráci s úložištěm Google eBooks, které obsahuje tři miliony knih zdarma a další statisíce v neúplných verzích s propojením do internetových obchodů.

iRiver Story HD umožňuje číst knihy přímo z Google eBooks (spojení přes wifi), zatímco majitelé ostatních čteček na trhu musí knihu před čtením stáhnout do svého počítače a převést do potřebného formátu.

Podle většiny komentátorů tak vyrostl konkurent pro dosud dominantní čtečku Kindle. Ceny obou přístrojů jsou přibližně stejné, ovšem uživatel Kindlu musí knihy kupovat v internetovém obchodu www.amazon.com za běžné ceny. Ceny elektronických kniha ve formátu AZW (formát vyžadovaný čtečkou Kindle) stojí o něco méně než nové papírové knihy, ale více než antikvariátní výtisky v dobrém stavu, které lze na amazonu koupit.

iRiver Story HD se prodává za 140 USD, tedy za stejnou cenu jako nejlevnější Kindle na americkém amazonu. V České republice stojí Kindle přesně dvojnásobek (v akci na Alze 4 600 korun), iRiver je pro české zákazníky zatím nedostupný.  

Bližší informace o iRiver Story HD naleznete zde.

Kromě zmíněných dvou produktů obsahuje běžná komerční nabídka asi 80 čteček řady – Barnes & Noble, Pocket Book, Prestigio, Samsung, Sony a další.

Mohlo by vás zajímat