Podle ICT Unie byl vydán již milion faktur ve formátu ISDOC

Počet elektronických faktur vydaných v datovém formátu ISDOC se odhaduje na jeden milion. Vyplývá to z průzkumu, který provedla ICT Unie mezi dodavateli informačních systémů.

V průzkumu bylo osloveno více než 30 společností, jež se do poloviny roku 2010 zaregistrovaly na webu www.isdoc.cz. Některé z těchto firem pak poskytly anonymní údaje o svých klientech, kteří uvedený formát mají nakonfigurovaný nebo jej ve svých systémech používají.

Projektem elektronické fakturace ISDOC se zabývá příslušná pracovní skupina v rámci ICT Unie. „Když jsme sečetli informace o počtech koncových klientů, kteří formát ISDOC používají, dostali jsme se k číslu 847,“ uvedl představitel ICT Unie.

Společnost Software602 poskytla zdarma inteligentní formulář pro vytváření faktur ve formátu ISDOC.

„Samozřejmě nedokážeme navázat kontakt s každým uživatelem a ptát se, kolik jeho firma má elektronických faktur, ale kvalifikovaný odhad si dovolit můžeme. Běžná firma vystaví jednotky faktur denně. Pokud budeme počítat pět kusů, vychází celkový počet dokladů na 92 069 za měsíc. Uvážíme-li, že specifikace formátu byla zveřejněna již v březnu 2009 a jeho používání v čase určitě neklesá, je celkový počet vygenerovaných dokladů přibližně milion.“

ISDOC je datový formát, který byl nadefinován v souvislosti s přípravou na datové schránky, je však využitelný i mimo systém datových schránek. Protože řada výrobců ERP systémů tento formát dosud nepodporuje dost komfortně, případně jsou cenově nedostupné pro malé firmy, společnost Software602 poskytla zdarma inteligentní formulář pro vytváření faktur ve formátu ISDOC.

Tento formulář najdete zde, podrobnější informaci o formátu ISDOC zde.

Mohlo by vás zajímat