Ocenění pro elektronický podpis v mobilu

Nástroj pro podepisování elektronických originálů dokumentů a ověřování jejich pravosti v tabletech a smartphonech Software602 Sign Master byl oceněn v rámci soutěže Mobilní aplikace roku.

Aplikace určené převážně pro větší organizace přitom dosahují úspěchů v anketách koncových uživatelů jen poměrně vzácně. Výsledek soutěže Mobilní aplikace roku tak potvrzuje, jak výjimečnou záležitost představuje Software602 Sign Master, který je – mimo jiné – první veřejně dostupnou aplikací schopnou připojit uznávaný elektronický podpis v prostředí iOS.

Software602 Sign Master poskytuje funkce jako zmíněné připojení elektronického podpisu k dokumentu, ověření pravosti elektronického dokumentu či generování podpisového certifikátu. V prostředí Android umožňuje také připojit časové razítko.

„Vnímáme, že kombinace elektronických originálů dokumentů a chytrých mobilních zařízení je v řadě situací nesmírně užitečná. Mobilní aplikace roku potvrzuje, že stejně to vidí i uživatelé,“ prohlásil produktový manažer Petr Dřízhal. „Během více než půl roku od uvedení Software602 Sign Master jsme nezaháleli,  takže dnes můžeme nabídnout Software602 Form Signer s širšími funkcemi, a využití cloud computing. To znamená, že uživatel nyní může doslova odkudkoliv sáhnout po originálu dokumentu, zkontrolovat jeho pravost a připojit svůj podpis a uložit k archivaci.“

Soutěž Mobilní aplikace roku vyhlašuje nezávislá síť Tuesday Business Network.  Od března do dubna letošního roku probíhala nominační fáze, ze které vzešli 184 finalisté. Odborná porota je rozřadila do kategorií a následovala druhé kolo hlasování. V kategorii Práce, obchod a podnikání byly kromě Software602 Sign Master oceněny produkty Brigáda do kapsy a iDoklad.

Mohlo by vás zajímat