Konica Minolta: Bezdrátový tisk z Androidu

Další krok ke skutečně plnohodnotné práci s dokumenty ve smartphonech a tabletech podnikla Konica Minolta. Zatímco už dosud bylo možné díky aplikacím jako Software602 Sign Master připojovat podpisy a ověřovat platnost již podpisů již připojených, nyní je možné dokument přímo ze smartphonu nebo tabletu také vytisknout.
Umožňuje to aplikace PageScope Mobile pro Android, která je zdarma ke stažení na google play. Podporován je formát PDF i další formáty, tisk je možný na některých multifunkčních zařízeních Konica Minolta. Aplikace podporuje i skenování dokumentů a propojení s externími cloudovými službami.

Možnost tisku z mobilního zařízení tak paradoxně otevírá možnost další elektronizace dokumentů. Proces nyní může vypadat tak, že originál dokumentu je vytvořen v mobilním zařízení, z nějž je také autorizován připojením elektronického podpisu a časového razítka.  Výhradně elektronicky je dokument také uchováván. Pokud prodejce nebo konzultant vybavený tabletem narazí na zákazníka, který potřebuje papírový výjezd (například při prodeji finančních produktů), stáhne dokument z cloudového úložiště, zkontroluje pravost podpisů a pošle na tiskárnu. Papír pak opatří podpisem a razítkem a přímo ve svém smartphonu vytvoří protokol o konverzi.

Další informace

 

Mohlo by vás zajímat