Kompletní daňové přiznání za pár minut

Je možné vyřídit veškerou administrativu související s daňovým přiznáním během 10 – 15 minut? Pro zaměstnance, kteří z nejrůznějších důvodů podávají vlastní přiznání k dani z příjmu fyzické osoby, to není problém. Není to problém ani pro ty živnostníky, kteří si vedou přehlednou tabulku příjmů a nákladů. Toto radikální usnadnění byrokratických povinností umožňuje dynamická formulářová aplikace , kterou dala zdarma k dispozici společnost Software602.
Aplikace – provozovaná v cloudovém prostředí Windows Azure společnosti Microsoft - nabízí automatické kalkulace, automatické otevírání příloh k vyplnění, kontrolu logické správnosti a další pokročilé funkce. Významnou výhodou ve srovnání s jinými interaktivními formuláři daňových přiznání je kontrola logické správnosti přímo proti aplikaci EPO ministerstva financí.
Klíčovou změnou je ale možnost fotit přílohy přímo ze zařízení. Poplatník, který dokládá jen několik příloh (např. potvrzení o závislé činnosti a o úrocích ze stavebního spoření) tak může vše vyřídit za několik minut, a to včetně odeslání. To může proběhnout několik způsoby.

  • Datovou schránkou. Vytvoření datové zprávy včetně vyhledání správného finančního úřadu je automatizováno, uživatel pouze zadá přístupové údaje ke své datové schránce.
  • S připojením elektronického podpisu. Odeslání do elektronické podatelny finančního úřadu je stejně rychlé, vyžaduje to ovšem, aby měl uživatel podpisový certifikát ve svém mobilním zařízení nebo aby vyplněné přiznání ve formátu PDF odeslal do svého notebooku.
  • Vytištěním a odesláním papírové verze.

V dalším kroku jsou ze zadaných dat automaticky vytvořeny další potřebné dokumenty (výkaz pro ČSSZ a pro zdravotní pojišťovny) a odeslány stejným způsobem.Dynamické daňové formuláře Software602 lze vyplňovat i z notebooku nebo osobního počítače (OS Windows, Linux a MacOS). Pokud s nimi chcete pracovat na tabletu či smartphonu, potřebujete aplikaci FormApps Mobile. Ta je v současné době dostupná ve verzích pro Android a mobilní Windows, verze pro iOS je připravená, ale v procesu ověřování u společnosti Apple před zařazením do App Store.

Mohlo by vás zajímat