Jak proměnit smartphone zákazníka v konkurenční výhodu

Inženýrka Schwarzová bude v Praze až příští týden, ale už teď má ve svém smartphonu interaktivní aplikace, které jí umožní objednat služby hotelového kadeřnictví (včetně podrobného popisu jednotlivých kadeřníků včetně fotografií a ukázek práce), procházet nové možnosti relaxačního centra a objednávat masáže. Až bude sedět v Pendolinu, možná si bude zase prohlížet interaktivní jídelní lístek s odkazy na stránky farem, odkud pocházejí steaky, a komentáři odborníků na výživu. Pochopitelně, že vůbec neuvažuje o změně hotelu. Mimo jiné proto, že ví, že během pobytu jí bude každá služba k dispozici z každého místa areálu – třeba pro objednání kávy nemusí chodit do restaurace ani k pokojovému telefonu.

Chytré aplikace pochopitelně nenahradí lidský kontakt, ale představují obrovské zlepšení proti různým letáčkům poházeným po stolech a proti dobám, kdy byl host odkázán na pokojový telefon. A nakonec i ten příjemný recepční se může on-line usmívat z obrazovky tabletu.

Takhle popisuje svou vizi blízké budoucnosti odvětví cestovního ruchu společnost Software602 v textu otištěném v červencovém čísle magazínu COT Business. Zároveň připomíná, že nástroje pro rychlé vytváření vlastních aplikací neslouží jen ke zlepšení služeb a zvýšení loajality, ale mohou přinést také také okamžité snížení nákladů, urychlení procesů a eliminaci chyb na všech úrovních.

Díky projektům pro cestovní kanceláře (včetně vyzvedávaného řešení pro elektronické posuzování nabídek hotelů v CK Blue Style), hotely i jiné poskytovatele služeb má dnes Software602 připravené hotové řešení pro elektronickou archivaci dokumentů s právním účinkem, elektronickou práci s fakturami přesně podle legislativy, dynamické schvalovací procesy, správu smluv, elektronické protokoly HACCP a řadu dalších oblastí, kde lze velmi rychle ušetřit.

Naplnění vize uvedené v úvodu je tak vlastně jen logickým rozvinutím implementace řešení pro práci s elektronickými dokumenty, formulářovými aplikacemi a dynamickými procesy.

Mohlo by vás zajímat