PRAHA - (27. dubna 2009) - Společnost Software602 dokončuje novou verzi aplikace pro vyplňování inteligentních formulářů 602XML Filler. Verze 3 bude nadále k dispozici zdarma a umožní prostřednictvím zásuvných modulů internetových prohlížečů Microsoft Internet Explorer a Mozilla Firefox pracovat s inteligentními formuláři všem uživatelům, jejichž počítače jsou vybaveny operačními systémy Microsoft Windows, GNU/Linux a Mac OS X. Hlasový výstup zase zpřístupní inteligentní formuláře 602XML i nevidomým. Uvolnění nové verze se předpokládá v průběhu června tohoto roku.

Od rozšíření na další platformy firma Software602 očekává další nárůst jejich využívání, zejména v ekonomické situaci, která napomáhá významnějšímu nasazování alternativních operačních systémů i v podnikové sféře.

Inteligentní formuláře 602XML se v posledních letech staly v České republice a na Slovensku de facto odvětvovým standardem pro nahrazování oběhu papírových dokumentů nebo snadné a rychlé vytváření různých žádostí, výkazů apod. V březnu letošního roku jich například využilo téměř 150 000 občanů k vyplnění daňového přiznání. Desítky podniků a desítky organizací úřadů je také využívají pro nahrazení interního oběhu papírů nebo dokumentů v kancelářských programech. Jsou také součástí mnoha řešení českého a slovenského eGovernmentu. Například v projektu Czech POINT využívá formulářové rozhraní založené na této technologii téměř 20 000 úředníků, kteří s jeho pomocí vydali už více než 1,5 milionu výpisů.

Od rozšíření na další platformy firma Software602 očekává další nárůst jejich využívání, zejména v ekonomické situaci, která napomáhá významnějšímu nasazování alternativních operačních systémů i v podnikové sféře.

„Nejedná se o drobné vylepšení, ale naprosto zásadní inovaci, která významně rozšiřuje okruh potenciálních uživatelů 602XML. Jednodušší nasazení formulářového prohlížeče umožní řešit životní situace v oblasti eGovernmentu a usnadnit si práci v nejrůznějších oblastech podnikového života,“ uvedl předseda představenstva Software602 Richard Kaucký. „Ti, kdo sledují rozvoj naší formulářové technologie blíže, vědí, že jsme tento krok připravovali již delší dobu. V následujících osmnácti měsících je před námi další etapa – příprava zásuvných modulů pro browsery s výrazně menším podílem na trhu s potenciálem jejich růstu jako je Safari nebo Chrome a zejména vývoj mobilní formulářové platformy s optimalizací pro SmartPhones.“

Mohlo by vás zajímat