Elektronický podpis nejen na mobilních zařízeních

 

Zajímavý článek, který se věnuje problematice elektronického podpisu, vyšel na Letem světem Applem. Elektronický podpis poutá čím dále větší pozornost a jeho používání se stává stále rozšířenější. Ve firmách nachází uplatnění v mnoha oblastech, nejčastěji při tvorbě a řízení firemních procesů. Elektronický podpis je totiž v podstatě nejjednodušším technickým prostředkem k zaručení neměnnosti obsahu digitálního dokumentu, určení původu dokumentu a při použití časového razítka i zakotvení v čase.

 

Elektronický podpis lze používat i na různých zařízeních, včetně těch mobilních, s různými operačními systémy. Vhodným pomocníkem může být  aplikace  Signer, která je dostupná zde

 

Co umí aplikace Signer

Aplikace Signer umožňuje celou řadu úkonů, jako je podepisovat elektronickým podpisem, ověřovat platnost certifikátů, připojovat vizualizovaný podpis. Dokáže z mobilního zařízení přijímat a odesílat datové zprávy nebo jednoduše pracovat s kvalifikovanými certifikáty PostSignum. Aplikace umí provádět konverze do PDF a dokumenty označovat časovými razítky pro fixaci v čase.

 

Elektronický podpis má více než dvacetiletou historii a má oporu v české i evropské legislativě. Zažádat si o něj může každý, chvilku to však bude trvat. Je totiž nutné fyzické ověření osoby, která o vydání certifikátu žádá. Při nasazování ve firmách nebo organizacích by se jednalo o poměrně zdlouhavý a časově náročný proces.

 

Advanced Certification Authority

Aby nasazení ve firmě bylo rychlé a spolehlivé, je dobré využít Advanced Certification Authority. Tato certifikační autorita je určena pro zajištění důvěry v rámci organizace. Certifikáty pro uživatele vytváří (a v případě potřeby i ruší) konkrétní osoba, třeba ředitel organizace nebo jím pověřený uživatel . Hlavní výhodou celého řešení je jednoduchost používání. Uživatelé si mohou vybrat jakékoli zařízení – mobil, tablet nebo počítač. A mohou mít podpis i ve více zařízeních.

 

Jak na to?

Stačí si pořídit cloudovou službu Sofa. Advanced Certification Authority je součástí tohoto řešení. Navíc kromě certifikační autority získáte i další možnosti, jak zefektivnit chod firmy a mít potřebné procesy pod kontrolou. V rámci Sofa máte k dispozici přednastavené nejběžnější firemní procesy, jako je žádost o dovelenou nebo schvalování faktur. A pokud budete chtít, můžete si snadno vytvořit i svoje vlastní procesy. 

Mohlo by vás zajímat