Děčínský magistrát uspěl v soutěži IT projekt roku

Mezi sedm finalistů soutěže IT projekt roku vyhlášené sdružením IT manažerů CACIO byl zařazen pouze jediný projekt státní správy a samosprávy. Je jím elektronizace vnitřních a vnějších procesů magistrátu města Děčín. Rozhodla o tom porota vedená profesorem Zdeňkem Molnárem z ČVUT.

Projekt realizovaný v Děčíně radikálně zvyšuje komfort služeb nabízených občanům a podnikům. Ti, kdo mají datovou schránku nebo elektronický podpis, už prakticky nemusí chodit na úřad, ale administrativa je radikálně zjednodušena i pro ostatní. Hlavním přínosem z hlediska úřadu je skutečnost, že dostává veškerá podání správná, bez chyb a kromě elektronických originálů přicházejí i strukturované data přímo do informačních systémů. V současné době je takto pokryto asi 70 různých typů podání (formulářů).

Rozhovor s ředitelem IT děčínského magistrátu najdete zde.

Uvnitř úřadu byly elektronizovány činnosti jako příprava materiálů rady, schvalování  faktur, vytváření různých výkazů apod.  Vnitřní i vnější procesy jsou pokryty jediným formulářovým řešením, jehož srdcem je Software602 Form Server.  „Jedná se o systém otevřený v tom smyslu, že úřad může pokrývat neomezené množství dalších procesů a agend. Může se jednat o agendy interní i takové, které jsou založeny na komunikaci s občany, podniky nebo podřízenými organizacemi,“ uvedl ředitel divize významných zákazníků v Software602 Antonín Drahovzal.  „Jak často říkáme, naší vizí je úřad elektronický uvnitř i navenek. A právě to se podařilo v Děčíně.  Hlavně proto, že zde pracují lidé, kterým opravdu záleží na tom, aby se věci dělaly správně a efektivně.“

Soutěž byla vyhlášena sdružením IT manažerů CACIO za podpory dalších partnerů  - ICT Unie, České společnosti pro systémovou integraci a Vysoké školy manažerské informatiky a ekonomie. Další oceněné projekty proběhly ve firmách Unipetrol, Budějovický Budvar, ECP (operátor belgické přenosové soustavy), Škoda Auto a dvou fakultních nemocnicích.

 

Mohlo by vás zajímat