Daňové přiznání i na iPadech a iPhonech

Online daňová přiznání, která letos zdarma poskytuje společnost Software602, umožňují vyřídit veškerou daňovou administrativu za pár minut.

Uživatel otevře dynamický formulář, který jej provede vyplněním, přímo ze zařízení ofotí přílohy a nechá provést logickou kontrolu proti serveru ministerstva financí. Hotové přiznání může rovnou vložit do datové schránky finančního úřadu nebo jej převést do PDF, připojit elektronický podpis a odeslat e-mailem. Další možností je vytisknout a odevzdat na papíře.

Toto unikátní řešení je v provozu už několik týdnů ve verzích pro Android a mobilní Windows. V posledních dnech přibyla také podpora platformy iOS. V posledním týdnu tak mohou nejsnadnější možnost vyřízení daňové administrativy využít i vlastníci iPadů a iPhonů. To může být zvláště užitečné pro ty manažery a experty, na které se od letoška nově vztahuje povinnost podávat daňové přiznání kvůli solidární dani.

Software602 dává k dispozici dynamické formuláře pro daňová přiznání ji několik let. Již tradičně je tomu tak, že toto řešení je výrazně pokročilejší a uživatelsky přívětivější než jakýkoliv jiný interaktivní formulář daňového přiznání. Vedle již zmíněné kontroly proti aplikaci EPO ministerstva financí vyniká řešení Software602 také možností automatického generování výkazů pro zdravotní pojišťovny a pro Státní správu sociálního zabezpečení. K dispozici je i verze pro pevné počítače.

Mohlo by vás zajímat