Android posiluje na úkor iOS

„Produkty Apple předávají žezlo ekosystému Android,“ komentuje analytická firma ABIresearch výsledky globálních prodejů za prvních šest měsíců letošního roku. Nejen, že se tabletů s Androidem prodalo více než iPadů, ale zmenšují se také rozdíly v cenách. Vyplývá to z údajů, které před několika dny publikovala společnost ABIresearch.Celkově trh vyrostl v porovnání se stejným obdobím předcházejícího roku o více než 20%. Další zajímavá zjištění lze shrnout takto:

  • velikost trhu za šest měsíců dosáhla 12,7 miliardy dolarů,
  • na společnost Apple připadá přibližně polovina trhu (podíl Apple meziročně klesl),
  • převažují tablety sedmipalcové (v případě Apple 7,9 palce),
  • zatímco průměrné ceny tabletů Apple klesly o 17%, průměrné ceny tabletů s Androidem naopak stouply. Podle analytiků jsou za tím posuny ve složení produktů. V případě Apple směrem k iPod mini, u androidích zařízení naopak zvýšení podílu prémiových tabletů.

 „Apple musí inovovat, akceptovat změny na trhu a zaměřit se na nové potřeby uživatelů nebo se smířit s tím, že bude pokračovat trend směrující k tomu, že bude jen jedním z mnoha podobných dodavatelů,“ prohlásil analytik Jeff Orr. V každém případě se tak potvrzuje, že po masivním rozšíření smartphonů můžeme v kapsách běžných uživatelů stále častěji najít tablety, které svými parametry odpovídají tomu, co bylo ještě nedávno pokládáno za špičkové manažerské zařízení. Je tedy logické, že tyto tablety často nahrazují notebooky. Údaje ABIresearch tak znovu ukazují k multikanálovému světu, jak o něm hovoří společnost Gartner. Ke světu, kde bude zapotřebí každého uživatele obsloužit na tom zařízení, které má momentálně u sebe, a to tak, aby byl potenciál tohoto zařízení optimálně využit.

Mohlo by vás zajímat